0 toodet - 0.00 €

Toode lisati ostukorvi

0 toodet - 0.00 €

Toode lisati ostukorvi

KKK

Kui palju ROK maksab ja kust seda osta saab?

Oleme lõpetanud ROK espressomasinate müügi. Need lihtsad, ent geniaalsed masinad olid meil müügil alates 2014 aasta maist.

Nüüd saab neid soetada veidi kaugemalt – UK-st

Viimase ROK espressomasina komplekti jaemüügihind on 192,66 €. Komplekt sisaldab järgnevat: ROK Espresso Maker espressomasina raam, filtrihoidja, roostevabast terasest piimavahustaja, jagamisotsik, mõõtlusikas/tamper, säilituskarp, juhend ja 10-aastase garantii tõend. Osta saab siitsamast lehelt. Edaspidi saab neid soetada veidi kaugemalt – UK-st

Kuidas teha ROKiga suurepärast kohvi?

  • Kasutage puhast värskelt keedetud vett.
  • Kasutage kvaliteetset jahvatatud kohvi – mitte liiga jämedat, sest kohvi tuleb siis lahja, ega ka mitte liiga peeneks jahvatatud kohvi, sest siis on sangade allasurumine liiga raske.
  • Suruge jahvatatud kohvi ROK tampimislusikaga tugevalt (umbes 16 kg surve) filtrihoidjasse. Hea on suruda kohvi filtrisse kihtide kaupa, surudes kohvi kokku kiht kihi järel.
  • Hea ja kange kohvikogus topeltespresso tegemiseks on umbes 16 grammi.
  • Pärast ROK-i veesilindri kuuma veega täitmist tõstke masina sangad üles ja laske seejärel veel 3 kuni 15 sekundit kohvi sisse imbuda.
  • Suruge sangad kindla sujuva liigutusega alla ja hoidke neid all (vajadusel hoidke aluse jalgade ümbert kinni) nii kaua, kuni kogu vesi on läbi tulnud.
  • Proovige maksimaalse vahukihi saamiseks veesilinder kuuma veega maksimaalselt täita, et survet suurendada. (Kohvi tegemiseks ei ole vaja kasutada kogu ülejäänud vett – koguge see lihtsalt eraldi tassi ja kallake ära.)
  • Võite ka suruda kuuma vee paar korda ROK-ist läbi ilma kohvita ja sedasi espressomasinat ning filtrihoidjat eelnevalt soojendada.

Kuidas ROKi puhastatakse?

Eemaldage ROKi puhastamiseks lihtsalt filtrihoidja seda paremale keerates, koputage kohvibrikett prügikasti ja vajadusel eemaldage filtrisse jäänud kohvipuru loputades. Peske vahetevahel seebiveega, aga ÄRGE pange ROK-i nõudepesumasinasse – see hävitab masina kõrgekvaliteetse viimistluse. Nõudepesumasinas saab pesta ainult piimavahustajat.

Vahetevahel võite puhastada ROKi ka põhjalikumalt. Võite teha seda 2 moel: kui filtrihoidja on eemaldatud ja ROK on tagurpidi, vajutage ümmarguse kummist membraani (väikeste aukudega) keskosale. Näete, et membraan muudab kuju ja selle saab siis äärest eemaldada. Puhastage membraani sooja seebiveega ja kuivatage seda enne selle tagasi panemist põhjalikult – puhastage ja kuivatage ka ROK-i sisemust altpoolt. Pange membraan enne kasutamist tagasi. Eemaldage ülemine topeltpolt, mis kinnitab kolvi metallsangade külge. Kui poldid on eemaldatud, painduvad sangad alla, misjärel saab kolvi ja veesilindri eemaldada. Puhastage põhjalikult sooja seebiveega, kuivatage korralikult ja pange masin uuesti kokku.

NB: Sellist puhastamist tuleb teha väga harva.

Kui suurt survet ROK avaldab?

See sõltub suuresti sellest, kui tugevalt te sangadele vajutate. Normaalse kasutuse korral on surve 5 kuni 10 baari. Võite rõhku lisada pressides kohvi intensiivsemalt ja kasutades peenemaks jahvatatud kohvi või suuremat survet.

Kuidas saada kuumemat kohvi?

Eelsoojendage filtrihoidjat – pange see paariks minutiks kuumavee kaussi (veenduge, et ROKi korpus oleks soe ja see ei oleks äsja külmast kapist välja võetud). Soojendage ka tasse kuuma veega enne nende kasutamist.

Kuidas vältida allavajutamisel filtrihoidja lahti keerdumist?

Mõne aja möödudes võib olla bajonettmehhanismi pinnale kogunenud õliseid kohvijääke. Need saab eemaldada puhastades pinda sooja seebiveega niisutatud lapiga (ärge unustage masinat pärast puhta veega loputada ja kuivatada). Järgige peatüki „Kuidas ROKi puhastatakse?“ juhiseid, pöörates erilist tähelepanu selle ala puhastamisele, kuhu kinnitub kroomitud filtrihoidja.

Kas ROK espressomasinal on garantii?

ROK Espresso Maker espressomasina metallosadel on 10-aastane garantii (ostu sooritades palutakse teil sisestada oma andmed – need on vajalikud garantiitunnistuse registreermiseks).

Kui metallist osa läheb katki, saatke meile sellest foto koos ostutšekiga ning saadame teile tasuta asendusosa. Kulud tööjõule ei kuulu garantii alla, kuna kõik osad on mõeldud hõlpsalt kodus monteerimiseks ning selleks ei ole vaja erilisi oskusi ega tööriistu.

Loe lisaks

Kas ROK espressomasin tuleb ühendada vooluvõrku?

Ei – ROK espressomasin ei vaja elektritoidet. Seda kasutatakse käsitsi ja teil on vaja lihtsalt vesi kohvist läbi suruda.

Kas ROK espressomasin kuumutab vett?

Ei – teil peab olema käepärast kuum vesi. Kodus on see lihtne ja reisil olles võite kasutada näiteks priimust või kuuma vee võtta kaasa termosega.

Kas ROK espressomasin eeldab teatud kohvibrändi kasutamist?

Ei – võite kasutada ükskõik millist kohvibrändi. See võib olla jahvatatud või võite seda ise jahvatada.

Kas ROK espressomasin eeldab teatud jahvatustaset?

Jahvatatud kohvi peaks olema mõeldud espresso valmistamiseks. See peaks olema peenelt jahvatatud. Kui kohvipulber on jäme, läheb vesi sellest liiga kergesti läbi ja nii ei teki piisavat survet. Kui see on liiga peen, võib pulber muutuda liiga tihkeks ja tekitada liiga suurt takistust. Muidugi on võimalik proovida oma lemmikkohvi leidmiseks erinevaid jahvatustasemeid ja veekoguseid.

Kas ROK espressomasinaga saab teha ühe tassi espressot?

See on mõeldud topeltespresso valmistamiseks, kuid lisavarustusena kaasasoleva jagamisotsiku abil saab teha ka 2 ühe tassi espressot.

Mis tüüpi kohvi saab ROK espressomasinaga valmistada?

ROK espressomasin on mõeldud kõrgekvaliteetse espressol põhineva kohvi nagu espresso, cappuccino, latte, americano ja ristretto valmistamiseks.

Samas võite proovida oma lemmikkohvi valmistamiseks mistahes kohvi ja veekogust.

Kas on võimalik osta ROKi varuosi?

Ei. Kahjuks me enam varuosadega ei kauple. Nüüd saab  neid soetada veidi kaugemalt – UK-st